Kasza gryczana z grzybami zapiekana z jajkiem

1 Flares Pin It Share 1 Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Email -- LinkedIn 0 1 Flares ×

Z każdym dźwiękiem ulubionej piosenki wydaję się coraz wyżej wznosić ponad ziemią, coraz dalej wydają się codzienne problemy, coraz mniej istotny staje się chłód wpadający przez uchylone okno i deszcz rozpryskujący się na szybie… Oby do wiosny…

W takie dni, jak ten lubię sięgać po kaszę – koniecznie gryczaną – nieco zgrzebną, prostą i niepozorną. Gdy byłam dzieckiem, babcia często ją gotowała. Pamiętam jak uprażoną zawijała w pierzyny – o tak, miało to swój niepowtarzalny urok, jakąś tajemną siłę, że tak głęboko zapadło w mojej pamięci. Pewnie dlatego to właśnie zwyczajna kasza potrafi tak otulić mnie od środka. Właśnie wtedy, gdy bywa smutno i posępnie. W listopadzie, gdy trudno o rozładowanie negatywnych emocji, nie trudno o takie chwile.

Kaszę gryczaną wprost uwielbiam w połączeniu z grzybami, z lekką nutą rozmarynu i majeranku. To baza do kilku dań z mojego repertuaru szybkich obiadów. Tym razem tuż po przygotowaniu zapiekłam ją  z jajkiem – prosto, szybko i tanio. A przy tym absolutnie przepysznie. Polecam!

kasza gryczana z grzybami zapiekana z jajkiem

Kup książkę kulinarną "Zapach świąt"

zobacz-przepis-pod-nowym-adrsem

The following two tabs change content below.
Z powodu planowanego zamknięcia platformy blog.pl, Ósmy Kolor Tęczy - blog kulinarny został przeniesiony. Aby zobaczyć cały przepis i skomentować, przejdź pod nowy adres klikając w zamieszczone odnośniki. Dziękuję. Nowy adres - http://osmykolorteczy.pl

Ostatnie wpisy Małgosia (zobacz wszystkie)

3 przemyślenia na temat “Kasza gryczana z grzybami zapiekana z jajkiem”

  1. ~Artur pisze:

    Jak nie przepadam za kaszą, tak w tym wydaniu było przepysznie! Dziękuję pani za przepis, a żonie za to, że umiała go wcielić w życie:)

  2. ~Retro Bułka pisze:

    Kasza gryczana nie jest moją ulubioną kaszą. Twoja propozycja jest tak smakowita, że konieczne muszę wypróbować ją w tej wersji. Być może przekonam się do tej odsłony:)

  3. ~KBZ pisze:

    Kasza gryczana jest jednym z moich nielubianych straw ale w tym wydaniu zrobiła mała rewolucje. Przepis z pewnością będzie często wykorzystywany przeze mnie.

Komentowanie wyłączaone