Pomarańczowe ciasto z borówkami bez mąki

1 Flares 1 Flares ×

Piękny dziś dzień. Piszę ten post, siedząc przy otwartym oknie i czuję zapach kwitnących truskawek. Nie wiem, czy one tak pachną, czy to tylko ja chcę już je czuć. Podmuchy wiatru lekko ogrzane słońcem rozwiewają moje włosy, a mnie zupełnie to nie przeszkadza. Chciałoby się powiedzieć: „trochę brakuje mi ciepła…” i chociaż zupełnie nie jestem bałwankiem, to naprawdę chciałabym już w końcu założyć sandały, słomkowy kapelusz i podjadać z koszyczka pachnące truskawki, dojrzewające w słońcu. To ciasto z nimi też byłoby wspaniałe, ale zdecydowałam się na borówki. Idealnie komponują się ze smakiem cytrusów, a to ciasto jest naprawdę intensywnie cytrusowe – pomarańczowe.

Zasadniczo rzadko sięgam po przepisy bezglutenowe, czy też te na bazie alternatywnych składników, ale w tym przypadku zupełnie nie żałuję. Ciasto mimo tego, że nie zawiera mąki, jest nadzwyczaj puszyste i delikatne. Smak migdałów dobrze łączy się z pomarańczą, a borówki, niczym czarne perełki smakowicie wieńczą słodki deser. Przygotowanie jest bardzo proste, chyba nawet łatwiejsze niż jakiekolwiek inne, klasyczne wypieki. Wystarczy tylko dobrze ubić jajka, a reszta pójdzie gładko.

zobacz-przepis-pod-nowym-adrsem

The following two tabs change content below.
Z powodu planowanego zamknięcia platformy blog.pl, Ósmy Kolor Tęczy - blog kulinarny został przeniesiony. Aby zobaczyć cały przepis i skomentować, przejdź pod nowy adres klikając w zamieszczone odnośniki. Dziękuję. Nowy adres - http://osmykolorteczy.pl

6 przemyśleń na temat “Pomarańczowe ciasto z borówkami bez mąki”

 1. ~Fitsweet.me pisze:

  Świetne ciasto, na pewno skorzystam z przepisu :) pozdrawiam

 2. ~Elżbieta pisze:

  Wygląda bardzo apetycznie. Na pewno skorzystam z przepisu. Czy pomarańcze gotujemy razem ze skórką?

  1. Małgosia pisze:

   Tak, w całości.

 3. ~Magdalena pisze:

  Sezon na borówki ponownie otwarty !; )
  Zapraszam do siebie ! ; )

 4. ~Kasia pisze:

  Pomarańcze miksujemu również w całości, czy pozbywamy się białej gorzkiej błonki ?

  1. Małgosia pisze:

   W całości.

Komentowanie wyłączaone