Burgery z zielonego groszku

2 Flares 2 Flares ×

Na palcach jednej ręki mogę policzyć, ile razy serwowałam w domu burgery. Takie z prawdziwego zdarzenia, ledwo mieszczące się w ustach, w rumianej bułeczce. Właściwie sama nie wiem dlaczego. Z fast foodem dostępnym na mieście nie mają przecież wiele wspólnego, bo i bułka domowa, a i zawartość najlepszej jakości. Wydaje mi się, że pora to zmienić i od czasu do czasu podać w domu taki posiłek. Oprócz klasycznej wersji z kotletem z dobrej wołowiny, polecam też coś innego – u nas się przyjęło lepiej niż sądziłam. Zielone burgery z groszku to najlepsze kotleciki warzywne, jakie do tej pory miałam okazję jeść. Dorównują im już chyba tylko klasyczne falafele.

Czy jest to danie do przygotowania na szybko? I tak i nie. Samo upieczenie bułeczek zajmuje godzinę, ale można zrobić to wcześniej – kwestia organizacji. Nie polecam natomiast używać tych pakowanych w foliowe torebki, z niekończącym się terminem przydatności do spożycia, bo to ani nie wygląda apetycznie, ani smak nie ten, a skład też długi niczym poemat Mickiewicza.

zobacz-przepis-pod-nowym-adrsem

The following two tabs change content below.
Z powodu planowanego zamknięcia platformy blog.pl, Ósmy Kolor Tęczy - blog kulinarny został przeniesiony. Aby zobaczyć cały przepis i skomentować, przejdź pod nowy adres klikając w zamieszczone odnośniki. Dziękuję. Nowy adres - http://osmykolorteczy.pl

5 przemyśleń na temat “Burgery z zielonego groszku”

 1. ~Afrodyta pisze:

  na pewno wykorzystam przepis!

 2. ~Aida pisze:

  wyglądają świetnie

 3. ~bielanski pisze:

  Burgery z Twojego przepisu wyszły świetnie. Pyszne i zdrowe. MNóstwo witamin i spora wartośc odzywcza. Czekam na kolejne przepisy.

 4. ~marta pisze:

  Czy burgery można upiec zamiast smażyć, czy raczej się rozwalą?

 5. ~nawidelcu.pl pisze:

  Brzmi ciekawie i przede wszystkim zdrowo. Oczywiście dla wielu osób decydujący będzie tu brak mięsa. Niemniej jednak warto czasem spróbować czegoś zupełnie innego, ale równie smacznego.

Komentowanie wyłączaone