9 najlepszych przepisów na Tłusty Czwartek

0 Flares Pin It Share 0 Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Email -- LinkedIn 0 0 Flares ×

Tłusty czwartek już za rogiem. Postanowiłam więc zebrać dla Was arsenał najlepszych przepisów z bloga w jednym miejscu. Przyglądam się tym przepisom i zastanawiam się, który z nich lubię najbardziej, który wykorzystać w tym roku, a może zrobić coś nowego?

Gdy byłam dzieckiem najbardziej lubiłam pączki wiedeńskie i do teraz mam do nich sentyment, ale kiedy pomyślę o świeżutkim, jeszcze chrupiącym na zewnątrz drożdżowym pączki nadziewanym konfiturą, to już sama nie wiem. Kuszą i pączki i faworki, a z tych ostatnich najbardziej lubię cenci.

1. Donaty – pączki z dziurką

donaty - paczki z dziurka

2. Cenci – włoskie faworki

cenci

3. Tradycyjne pączki

pączki

4. Malasadas –  pączki portugalskie

malasadas

5. Ekspresowe mini pączki

mini paczki

6. Pączki wiedeńskie – gniazdka

gniazdka

7. Oliebollen – holenderskie pączki z jabłkami 

oliebollen

8. Cartellate – rozetki na winie

cartellate

9. Churros

churrosy

The following two tabs change content below.

Małgosia

Dołącz do grona czytelników na serwisach społecznościowych, by śledzić na bieżąco kolejne wpisy lub przejdź do dyskusji, pozostawiając komentarz. Śledzę je na bieżąco, choć nie zawsze mam możliwość udzielenia odpowiedzi od razu. - Komentarze zawierające linki mogą nie zostać opublikowane - Komentarze naruszające ogólnie przyjęte zasady netykiety oraz dobrego wychowania, mogą ulec moderacji lub zostać trwale usunięte.

Jedno przemyślenie na temat “9 najlepszych przepisów na Tłusty Czwartek”

  1. ~Wezom pisze:

    Szkoda, ze dopiero teraz trafiam na ten wpis to bym spróbował coś zamiast tradycyjnych pączków… ale no nic najwyżej w przyszłym roku :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>