Piernikowy tort mocha

3 Flares 3 Flares ×

Święta Bożego Narodzenia to okres wzmożonej pracy niejednego piekarnika. Pieczemy ciasta, pasztety, kulebiaki, robimy torty i ogromne glazurowane pieczenie dla całej rodziny. Ja już od dłuższego czasu zastanawiam się nad grudniowym menu i lista wciąż się powiększa, a to jeszcze nie koniec. Ba! To nawet nie połowa pomysłów!

Moja niewielka kuchnia wciąż oprószona jest mąką, a piekarnik rozgrzany do czerwoności. W takich chwilach jak ta, bardzo przydaje się technologia Dual Cook, jaką oferuje nam w swoich najnowszych piekarnikach Samsung. Za pomocą załączonego separatora można podzielić jeden duży piekarnik na dwie niezależne strefy pieczenia, co nie tylko pozwala oszczędzić jeszcze więcej energii w i tak już energooszczędnym urządzeniu, ale też umożliwia pieczenie dwóch różnych produktów z różnymi ustawieniami czasu i temperatury. Teraz, przed świętami takie rozwiązania podobają mi się szczególnie, ale jeśli będę chciała zrealizować wszystkie pomysły z mojej przedświątecznej listy, z pewnością przydałyby się także później. Z innych przydatnych funkcji tych piekarników z pewnością mogę wymienić wygodne prowadnice teleskopowe i czyszczenie katalityczne, które skutecznie usunie wszystkie pozostałości po świątecznych wypiekach.

zobacz-przepis-pod-nowym-adrsem

The following two tabs change content below.
Z powodu planowanego zamknięcia platformy blog.pl, Ósmy Kolor Tęczy - blog kulinarny został przeniesiony. Aby zobaczyć cały przepis i skomentować, przejdź pod nowy adres klikając w zamieszczone odnośniki. Dziękuję. Nowy adres - http://osmykolorteczy.pl

6 przemyśleń na temat “Piernikowy tort mocha”


 1. WOW! Wygląda smakowicie!!! Lubię gotować i piec, ale nie wiem czy udałoby mi się zrobić takie ciacho…A pewnie jakby mi się udało, to nie doczekałoby Świąt :D – jesteśmy łasuchami… Czytałam kilak twoich przepisów i na pewno na coś się skuszę :D .
  Pozdrawiam cieplutko
  Ania

 2. ~Irene pisze:

  Muszę kiedyś wypróbować przepis. Dzisiaj upiekłam swój pierwszy tort. Z przepisu z książki ‚Kwiat Kalafiora’ Małgorzaty Musierowicz. Nie spodziewałam się, że taki prosty przepis będzie taki dobry… ;)

 3. ~Marta pisze:

  przecież to tak pięknie wygląda, że szkoda by było zjeść !

 4. ~Małgorzata pisze:

  Mam ten piekarnik i nie polecam. 2 razy juz się zepsuł.Funkcja dual cook ma pewne ograniczenia np niewielka różnica temperatur pomiędzy oboma poziomami.


 5. Bardzo świąteczny wypiek!

 6. ~gin pisze:

  Cudny ten torcik :)

Komentowanie wyłączaone