Zupa krem z kurczaka

1 Flares 1 Flares ×

Rosół to chyba najbardziej popularna zupa w naszej szerokości geograficznej. Każdej niedzieli w wielu polskich kuchniach „pyrka” w wielkich garnkach od samego rana. Znacie ten scenariusz, prawda? Zdarza się, oj zdarza… U mnie rzadziej w niedzielę, ale rosół to obok pomidorowej ulubiona zupa moich dzieci, więc bywa dość często.

Ale ostatecznie nie o rosole dzisiaj miałam pisać. Pomysł na tę zupę wpadł przypadkiem, kiedyś widziałam taką w proszku i pomyślałam, że być może dałoby się przygotować coś podobnego samodzielnie. No i dało się. Jest z pewnością znacznie lepsza od proszkowego odpowiednika i dużo pożywniejsza niż sam rosół, którym jakby nie było nasycić się dość trudno.

Krem z kurczaka to nic innego niż esencjonalny rosół drobiowy przetarty do postaci gładkiego kremu. Świetnie smakuje ze złocistą grzanką, szczególnie w zimny, pochmurny dzień.

zobacz-przepis-pod-nowym-adrsem

The following two tabs change content below.
Z powodu planowanego zamknięcia platformy blog.pl, Ósmy Kolor Tęczy - blog kulinarny został przeniesiony. Aby zobaczyć cały przepis i skomentować, przejdź pod nowy adres klikając w zamieszczone odnośniki. Dziękuję. Nowy adres - http://osmykolorteczy.pl

3 przemyślenia na temat “Zupa krem z kurczaka”

  1. ~Anastazja pisze:

    bardzo ciekawy przepis

  2. ~Gustavo Woltmann pisze:

    Uwielbiam zupy krem, ale nie przyszłoby mi do głowy, żeby zblendować je razem z mięsem! Ciekawy pomysł, na pewno wypróbuję!

  3. ~Anusia pisze:

    swietny blog!! :)

Komentowanie wyłączaone