Zupa z marchwi na mleku na słodko

5 Flares 5 Flares ×

Kuchnia śląska nie jest, nigdy nie była i zapewne nie będzie w moim domu na wysokiej pozycji, jednak ta zupa tak mnie zaintrygowała, że naprawdę musiałam ją przygotować. Tak, głównie z ciekawości, czy to w ogóle jest zjadliwe. No i okazało się, że jest. Z czystym sumieniem mogę przyznać, że zupa jest zaskakująco smaczna. Odrobinę przypomina zupę dyniową na słodko, którą zwykłam jadać w dzieciństwie, w okresie jesiennym.

Jeśli lubicie takie eksperymenty, które swoje korzenie mają w tradycyjnej, regionalnej kuchni naszego kraju, z pewnością spodoba się Wam ten przepis. Jest prosty, zupę przygotowuje się szybko, jest tania, pożywna i smaczna. Zupa z marchwi na mleku prawdopodobnie nie jest zupą dla wszystkich, być może niektórzy uznają ją za dziwny wynalazek, ale z pewnością znajdzie swoich amatorów, szczególnie wśród tych, którzy lubią zupy o delikatnym, słodkim smaku. Powinna przypaść do gustu najmłodszym. To ciekawy pomysł nie tylko na obiad, ale także kolację, a nawet śniadanie, jeśli ktoś ma czas i ochotę.

zobacz-przepis-pod-nowym-adrsem

The following two tabs change content below.
Z powodu planowanego zamknięcia platformy blog.pl, Ósmy Kolor Tęczy - blog kulinarny został przeniesiony. Aby zobaczyć cały przepis i skomentować, przejdź pod nowy adres klikając w zamieszczone odnośniki. Dziękuję. Nowy adres - http://osmykolorteczy.pl

2 przemyślenia na temat “Zupa z marchwi na mleku na słodko”

  1. ~Magda pisze:

    Twoje zdjecia sa cudowne! Jaki to aparat i obiektyw? Gratuluje umiejetnosci :)

    1. Małgosia pisze:

      Na blogu są zdjęcia z różnych aparatów, ale najczęściej jest to lustrzanka cyfrowa z obiektywem 50mm

Komentowanie wyłączaone