Śniadanie Daje Moc!

2 Flares Pin It Share 2 Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Email -- LinkedIn 0 2 Flares ×

Czy wiesz jak ważne dla Twojego dziecka jest śniadanie? Właściwie, jest ono ważne także dla Ciebie, ale Twoje dziecko potrzebuje go szczególnie. Zjedzenie pełnowartościowego posiłku przed wyjściem do szkoły jest zbawienne dla jego rozwoju, zdrowia i utrzymania odpowiedniego poziomu energii niezbędnej do efektywnej nauki i zabawy. Pozornie błaha sprawa – zjedzenie śniadania w domu, a następnie drugiego w szkole, a okazuje się, że to nie tylko zaspokojenie prostej potrzeby – głodu, ale znacznie bardziej złożony proces.

Tymczasem dane są zatrważające…

130 tysięcy dzieci w Polsce cierpi z powodu niedożywienia.

Blisko 220 tysięcy nie odżywia się w sposób racjonalny.

W niespełna połowie klas są dzieci, które nie przynoszą drugiego śniadania do szkoły.

24% dzieci w wieku 6-11 lat nie jada regularnie śniadań.

Nie wygląda to dobrze, prawda? Śmiem stwierdzić, że wygląda to nawet bardzo źle, tym bardziej, że przecież chodzi o zdrowie naszych dzieci, naszych „Skarbów”, „Słoneczek”, „Księżniczek” i „Dzielnych piratów”… Jakkolwiek pieszczotliwie nazywasz swoje pociechy, chcesz dla nich jak najlepiej. Pamiętaj więc o tym, że muszą odżywiać się nie tylko regularnie, ale też spożywać pełnowartościowe produkty, które zaspokoją ich apetyty i dostarczą niezbędnych do prawidłowego rozwoju składników.

zobacz-przepis-pod-nowym-adrsem

The following two tabs change content below.
Z powodu planowanego zamknięcia platformy blog.pl, Ósmy Kolor Tęczy - blog kulinarny został przeniesiony. Aby zobaczyć cały przepis i skomentować, przejdź pod nowy adres klikając w zamieszczone odnośniki. Dziękuję. Nowy adres - http://osmykolorteczy.pl

Ostatnie wpisy Małgosia (zobacz wszystkie)