Pikantne udka kurczaka w chrupiącej panierce

5 Flares Pin It Share 5 Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Email -- LinkedIn 0 5 Flares ×

 

Chyba większości z nas zdarza się mieć ochotę na coś mniej zdrowego. Przychodzą nam na myśl wówczas soczyste hamburgery, złociste frytki, aromatyczny kebab, albo kurczak w kruchej, pikantnej panierce. Nie trzeba być dzieckiem, by nie chcieć czasami ulec słabości do ulicznych fast foodów. Gorzej, jeśli akurat w takim momencie znajdujemy się w mieście. Ja czasami ulegam swoim pociechom i funduję im taką ucztę. Ba! Nawet sama im ją nieraz przygotowuję we własnej kuchni!

Najbardziej lubię przygotowywać w ten sposób udka kurczaka. Są wygodne do jedzenia palcami, na tyle duże, by móc usmażyć ich kilka i jednocześnie na tyle małe, by w stosunkowo krótkim czasie osiągnąć idealny stopień wysmażenia zachowując jednocześnie soczystość. Gruba chrupiąca panierka niczym nie ustępuje tej ze znanej sieciówki i świetnie zatrzymuje smak kurczaka wewnątrz. W zależności od upodobań i potrzeb można dostosować ilość ostrej papryki, dodając jej mniej lub więcej. Ja na przykład porcję dla dzieci smażę w panierce bez dodatku chili, natomiast dorośli chętnie sięgają po ostrzejsze kąski. W ten sam sposób można przygotować także kawałki piersi kurczaka, podudzia lub skrzydełka. Należy tylko pamiętać o dostosowaniu czasu smażenia do wielkości i rodzaju mięsa.

zobacz-przepis-pod-nowym-adrsem

The following two tabs change content below.
Z powodu planowanego zamknięcia platformy blog.pl, Ósmy Kolor Tęczy - blog kulinarny został przeniesiony. Aby zobaczyć cały przepis i skomentować, przejdź pod nowy adres klikając w zamieszczone odnośniki. Dziękuję. Nowy adres - http://osmykolorteczy.pl

8 przemyśleń na temat “Pikantne udka kurczaka w chrupiącej panierce”

 1. ~vita-my pisze:

  Super nie trzeba chodzić do kfc można zrobić w domu i na pewno zdrowsze.

 2. ~Irina pisze:

  O rany, patrzę na nie i już jestem głodna! Uwielbiam takie kurczaczki :)

 3. ~Derpy pisze:

  Bardzo lubię przygotowywać takie przekąski;) często zamiast udeki czy skrzydełek robię w takiej panierce kawałki piersi kurczaka, do tego jakiś dobry dip i gotowe;)

 4. ~Jacek pisze:

  Kurcze przepysznie to wygląda. Ja osobiście preferuję kurczaka z ziemniaczkami i mizerią. Naprawdę za kurczakiem wręcz przepadam, a tobie wyszedł on wręcz rewelacyjnie. Udka z kurczaka tylko jeść i się delektować pozdrawiam.

 5. ~mała MI pisze:

  Rozbawił mnie ten opis u dołu, coś tam: podoba ci się przepis to udostępnij. Kurcze, mi się podobają wszystkie przepisy! Cały blog, jeszcze nigdy nie trafiłam na kogoś o tak dobranym guście kulinarnym do mojego. Niektóre rzeczy mogę robić od razu, bo w domu leżą te same składniki w danym daniu. Tu trzeba polecać cały blog!


 6. Aż ślinka cieknie. wypróbuję ten przepis na pewno.


 7. Byłem zwolennikiem kfc ale domowej roboty wydają się byc lepsze:)

 8. ~robson pisze:

  Niestety nie uwzględniono wielkości udek i pałek wieksze będą surowe przy kości a mniejsze prawie dobre co grozi zatruciem.
  Przepis niedopracowany i niebezpieczny

Komentowanie wyłączaone