Prosta babka pomarańczowa

2 Flares Pin It Share 2 Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Email -- LinkedIn 0 2 Flares ×

 

Na wielkanocnych stołach zdecydowanie królują babki i mazurki. O ile tych drugich nie zwykło się piec w moim rodzinnym domu, to dostojnych bab zabraknąć  nie mogło. Pojawiały się w różnych odsłonach – drożdżowe, ucierane, jasne i ciemne, z bakaliami, albo makiem. I ja też na święta staram się zawsze jakąś babkę upiec, a i mazurka też pewnie nie zabraknie. Moja kolekcja foremek na babki może nie jest pokaźna, ale ciągle rośnie, a ja i tak wciąż najbardziej lubię tę najprostszą, klasyczną, falowaną z kominkiem i taką z pewnością jeszcze w tym roku nie raz upiekę. Dziś jednak babka o nieco innym kształcie – prosta, ucierana na bazie maślanki. Lekka i szybka do przygotowania, smaczna i niezawodna. W sam raz na nadchodzące święta lub po prostu, do popołudniowej herbaty. Niezależnie od kształtu fomy, babka jest z pewnością godna polecenia.

Przepraszam za drobne utrudnienia.

Przepraszam za drobne utrudnienia.

The following two tabs change content below.
Z powodu planowanego zamknięcia platformy blog.pl, Ósmy Kolor Tęczy - blog kulinarny został przeniesiony. Aby zobaczyć cały przepis i skomentować, przejdź pod nowy adres klikając w zamieszczone odnośniki. Dziękuję. Nowy adres - http://osmykolorteczy.pl

Ostatnie wpisy Małgosia (zobacz wszystkie)

6 przemyśleń na temat “Prosta babka pomarańczowa”

 1. ~Paulina pisze:

  Proszę o informację jaką ilość cukru należy dodać?

  1. Małgosia pisze:

   Poprawione, dziękuję za zwrócenie uwagi.


 2. Pięknie wyglądająca baba:-) i jak podejrzewam, aromatyczna?:-) Ale chyba w tej babie nie została dodana czekolada? Jakoś nie widać jej w przekrojonych kawałka?
  Pozdrawiam świątecznie,
  Może w wolnym zasie odwiedzisz moje skromne progi:-)

  1. Małgosia pisze:

   Samej czekolady nie dodawałam, użyła.natomiast maślanki stracciatella stąd czekolada w opcji.

 3. ~elmar73 pisze:

  Babka przepyszna. Polecam


 4. Chodził ostatnio za mną ten smak pomarańczowego ciasta i jak trafiłam na ten przepis to zebrałam się w sobie i dokonałam :D Wyszło cudnie także mogę polecić.

Komentowanie wyłączaone