Postna kapusta z grzybami.

1 Flares Pin It Share 1 Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Email -- LinkedIn 0 1 Flares ×

 

Występuje na naszych stołach od lat, jako jedna z podstawowych świątecznych i Wigilijnych potraw. Kapusta z grzybami może stanowić smaczny dodatek do mięs, także do smażonego karpia lub występować jako samodzielne danie spożywane z pieczywem. Świetnie zastępuje bigos, który ze względu na sporą wkładkę mięsną nie pojawia się powszechnie wigilijnych stołach. Ma jeszcze jedną dużą zaletę, nie wymaga długiego gotowania, co jednak nie umniejsza jej smaku. Ja lubię, gdy grzybów jest dużo, obowiązkowo muszą to być leśne grzyby, dzięki nim kapusta nabiera wyjątkowego charakteru i ziemistego, głębokiego smaku, ale jeśli preferujecie pieczarki, nic nie stoi na przeszkodzie, by je użyć w tym daniu. Dodatek grzybów w takiej kapuście nie jest przypadkowy. Poza tym, że są smaczne, są świetnym, naturalnym wzmacniaczem smaku, dzięki temu prosta kapusta z nielicznymi dodatkami może zachwycać smakiem wszystkich biesiadników.

Poza okresem świątecznym można przygotować taką kapustę jako dodatek do smażonych mięs. Ze schabowym stworzy zaiste zgrany duet!

zobacz-przepis-pod-nowym-adrsem

The following two tabs change content below.
Z powodu planowanego zamknięcia platformy blog.pl, Ósmy Kolor Tęczy - blog kulinarny został przeniesiony. Aby zobaczyć cały przepis i skomentować, przejdź pod nowy adres klikając w zamieszczone odnośniki. Dziękuję. Nowy adres - http://osmykolorteczy.pl

Ostatnie wpisy Małgosia (zobacz wszystkie)

6 przemyśleń na temat “Postna kapusta z grzybami.”

 1. ~Danusia pisze:

  Uważam ze najważniejsze danie wigilijne :)

 2. ~Charlie pisze:

  Fajnie, że ktoś dodał coś wytrawnego na bloga. Wszyscy blogerzy uparli się na cista. Dzięki na pewno skorzystam z przepisu.

 3. ~AniaS pisze:

  Mam pytanie, czy konkurs ciasta na święta został już rozstrzygnięty? Pozdrawiam

  1. Małgosia pisze:

   Proszę szukać odpowiedzi na swoje pytanie u organizatora, którym był Targ smaku. Ja wybrałam zwycięzców i przekazałam swój wybór wyżej i na tym moja rola się skończyła. Pozdrawiam serdecznie :)

 4. ~AniaS pisze:

  Dziękuję bardzo :-) pozdrawiam

Komentowanie wyłączaone