Ciasto czekoladowe z orzechami.

6 Flares 6 Flares ×

 

Gdybym musiała wybrać jakie ciasta najlepiej smakują mojej rodzinie o tej porze roku nie miałabym najmniejszej wątpliwości. Byłyby to zdecydowanie ciasta czekoladowe. Nie staram się zmienić tego upodobania, po prostu piekę je w tym okresie znacznie częściej. Tym razem zdecydowałam się na proste ciasto czekoladowe z orzechami. Coś pomiędzy brownie i naszym rodzimym murzynkiem. W zasadzie w tym przypadku to od stopnia wypieczenia będzie bardziej pierwszym lub raczej drugim. Mnie tym razem zależało na niemal całkowitym wypieczeniu ciasta, więc pozwoliłam mu nieco dłużej dochodzić w piekarniku, uzyskując tym samym strukturę murzynka, ale jednocześnie zachowując lekką wilgotność ciasta i głęboki smak czekolady. Orzechy w cieście nadały mu jesiennego charakteru, a kolorowa posypka lekkości i zabawnego wyglądu, który szczególnie upodobali sobie najmłodsi.

Samo ciasto jest bardzo proste i nie wymaga szczególnych umiejętności piekarniczych. Idealnie wpisuje się w charakter leniwego weekendu i świetnie poprawia nastrój w ponure, jesienne popołudnie. Do pary polecam filiżankę kawy lub gorącego mleka, ciepły koc i dobre towarzystwo.

Przepraszam za drobne utrudnienia.

Przepraszam za drobne utrudnienia.

The following two tabs change content below.
Z powodu planowanego zamknięcia platformy blog.pl, Ósmy Kolor Tęczy - blog kulinarny został przeniesiony. Aby zobaczyć cały przepis i skomentować, przejdź pod nowy adres klikając w zamieszczone odnośniki. Dziękuję. Nowy adres - http://osmykolorteczy.pl

11 przemyśleń na temat “Ciasto czekoladowe z orzechami.”


 1. czekolada i orzechy…. pycha!!!!

 2. ~Twój Raj pisze:

  Ciasto jak dla mnie to znakomite, ponieważ właśnie takie uwielbiam !!!!


 3. Mmm, uwielbiam czekoladowe ciacha :D

 4. ~Marek pisze:

  Podpisuję się pod tym. Ciasta czekoladowe są fantastyczne

 5. ~Ariana pisze:

  wygląda świetnie, jest dokładne, jak smaczne.

  1. Małgosia pisze:

   Thank You, Ariana :)

 6. ~gin pisze:

  Mmm, wygląda znakomicie :) Czekolada to najlepsze lekarstwo na jesienną chandrę :)

 7. ~mie pisze:

  Co raz piękniejsze zdjęcia…

  1. Małgosia pisze:

   Dziękuję :)

Komentowanie wyłączaone